Wydarzenia
Powrót

2021-11-11

Obchody Święta Niepodległości u Pajacyków

  • 11 listopada 1918 to bardzo ważna i szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
  • Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wszystkie dzieci ubrały się uroczyście by świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem obchodów tego wyjątkowego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego POLSKI, do jego kultury i tradycji oraz poznanie głównych symboli narodowych naszego kraju, przez naszych najmniejszych patriotów. Poznali oni również kształt mapy Polski, jej stolicę, największe miasta i rzekę, oraz nauczyły się odnajdywać na mapie góry i morze oraz swoje miasto - Dębice. „Pajacyki” pięknie zaprezentowały się również w recytacji wiersza Władysław Bełza „Katechizm polskiego dziecka”. Tego dnia wzięliśmy także udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Wszystkie dzieci z całego dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
  • Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków. Zapraszamy do galerii zdjęć i filmików.
  • Wydarzenia w grupie
    Pajacyki