Wydarzenia
Powrót

2026-05-01

Jeżyki na III Festiwalu Sztuki Ludowej

W dniu 28.04.2026 r. reprezentacja dzieci z grupy Jeżyków w 5 osobowym skałdzie: Marysia M., Antonina M., Marika B., Klina M. oraz Mikołaj L., wzięła udział w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Sztuki Ludowej, edycja trzecia pt.: Polskie Obrzędy Ludowe, którego organizatorem było Niepubliczne Przedszkole Ukryty Dar z Dębicy. Nasz zepół pod nazwą "Ludowe Nutki" zaprezentował się w przepięknej inscenizacji przedstawiajacej Noc Świętojańską czyli tzw. "Noc Kupały". Dziewczęta w jednakowych strojach z kwiatowymi wiankami zaprezentowały 2 najstrojowe tańce, natomiast Mikołaj zachwycił wszystkich piękna recytacją fargmentu „Pieśni Świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Serdecznie gratulujemy dzieciom z gr. V wspaniałego występu na dużej scenie, który w wyjątkowy sposób kultywował dawne polskie zwyczaje i tradycje. Dziękujemy organizatorom za piękną oprawę festiwalu i wspaniałe nagrody dla uczestników.

Wydarzenia w grupie
Jeżyki