3. Poznanie idei „Dnia Ziemi”, budzenie zainteresowania otaczającym środowiskiem oraz możliwościami dbania o niego, wdrażanie do odczuwania troski o środowisko i otaczający świat, utrwalanie prawidłowych nawyków ekologicznych, znaczenie energii elektrycznej i wody w życiu człowieka, wtórne wykorzystywanie odpadów, doskonalenie praktycznych umiejętności oszczędzania wody i energii zapoznanie z małą i wielką literą ł,Ł, doskonalenie umiejętności dokonywania analizy sylabowej i głoskowej wyrazów, nabywanie pewności siebie podczas wypowiedzi, zapoznanie z pojęciem „segregacji odpadów”i „ recyklingu”- kształtowanie umiejętności klasyfikowania odpadów, uświadomienie konieczności segregowania odpadów i i wagi recyklingu dla planety, utrwalanie odejmowania, przeliczanie – zabawy matematyczne,